V torek, 18. 4. 2017, smo dijaki četrtega letnika programa gastronomija in turizem pod vodstvom profesorice Mateje Gorišek in naših mentorjev izvedli turistično tržnico maturantov, na kateri smo predstavljali svoje storitve oziroma izlete, ki smo jih pripravljali skozi šolsko leto. Na tržnici je svoje izdelke predstavljalo kar 25 dijakov zaključnega letnika. Izleti so bili zelo raznoliki. Nekateri so se odločili pripraviti izlet po Sloveniji, druge pa je bolj privlačila tujina in tako so nastali izleti v druge države po Evropi, kot so Velika Britanija, Norveška, Avstrija …
Nekateri dijaki so delali po skupinah in so svoje izdelke zelo uspešno predstavili tudi na tekmovanjih.
Vsi sodelujoči smo se morali poleg tega, da smo sestavili izlet, naučiti tržiti sestavljeni produkt. Tako smo lahko na vsaki tržnici našli še kulinarični produkt, ki je značilen za neko destinacijo, in animacijo, s katero smo popestrili vzdušje.
Tržnico je obiskalo veliko gostov. Ogledali so si jo tudi gostje iz tujine, v okviru projekta Erasmus+, kar nam je bilo v veliko čast, in dijaki naše šole ter Gimnazije Slovenj Gradec.
Menimo, da smo turistično tržnico uspešno izpeljali in pritegnili zanimanje številnih gostov ter si pridobili nove izkušnje. Seveda gre ogromna zahvala vsem mentorjem, ki so nam podali znanje in nas usmerjali ter nudili pomoč pri izdelavi nalog in tako pripomogli k takšnemu uspehu na turistični tržnici.

Ogled fotografij >>