Dijaki in profesorji vseh šol, ki izobražujejo okoljevarstveni program, vključno z našo šolo, smo se udeležili strokovnega srečanja in okrogle mize na temo Kakšen zrak dihamo v Sloveniji. Srečanje je potekalo v sredo, 1. 2. 2017, v Ljubljani, na Srednji gradbeni, geodetski in okoljevarstveni šoli Ljubljana, ki je bila hkrati tudi gostiteljica. Najprej nas je sprejel ravnatelj gospod Gvido Jager. Nato je sledil govor našega ravnatelja Bernarda Kresnika, univ. dipl. ekon. Sledilo je predavanje o upravljanju trajnostnega razvoja v podjetjih in lokalnih skupnostih, ki ga je vodila mag. Vanesa Čanji, direktorica Fit medie (Zelena Slovenija). Po krajšem odmoru je sledil posvet za okroglo mizo. Tematika posveta je bila Kakšen zrak dihamo v Sloveniji. Udeleženci okrogle mize so bili: moderator Jože Volfand, glavni urednik Zelene Slovenije, Andrej Velkavrh – ARSO, dr. Irena Ježek – AEROSOL, d. o. o., dr. Lučka Kajfež Bogataj z Biotehniške fakultete, Uroš Macerl – predsednik društva Eko krog, dr. Boštjan Paradiž – MOP, sektor za kakovost zraka, mag. Joža Jurša – MOP, direktorat za okolje.

Tega zelo pomembnega dogodka smo se z naše šole udeležili: dijakinji OT3 Tamara Klemenc in Barbara Hip in dijaki OT4 Kaja Karner, Klemen Pinter in Robert Logar ter profesorji spremljevalci: mag. Karmen Ketiš, mag. Damijana Meža in dr. Jana Sterže.

Ogled fotografij >>