23. 4. 2024 smo dijaki 4. letnikov predšolske vzgoje obiskali dvojezično šolo v Globasnici, kjer smo učencem in vrtčevskim otrokom predstavili našo glasbeno pravljico Zajčkova hišica. Po predstavi smo si ogledali vrtec, ki se nahaja zraven šole. Čeprav je vrtec zelo majhen, saj sta v njem samo dve skupini, nam je bil zelo simpatičen. Otroci so nam za dobrodošlico zapeli pesem Mojster Jaka v slovenskem in nemškem jeziku, kasneje pa so nam prav tako v obeh jezikih povedali dve deklamaciji. Vzgojiteljica nam je predstavila potek dela v dvojezičnem vrtcu in nas popeljala po njegovih prostorih. Igralnica nam je bila zelo zanimiva, saj je bila precej drugačna, kot jo poznamo v naših vrtcih. Interesantna je bila tudi sama okrašenost vrtca, saj je bila na vsakem koraku narejena dekoracija z otroškimi izdelki. Po ogledu vrtca smo se vrnili nazaj v šolo, kjer nas je pričakala manjša pogostitev. Kljub slabemu vremenu smo se domov vrnili nasmejani in polni lepih vtisov.