16. 4. 2024 smo se dijaki 4. letnikov predšolske vzgoje odpravili v Lutkovno gledališče Maribor. Najprej smo si ogledali lutkovni muzej, kjer smo spoznali zgodovino lutkovnega gledališča, zbirko lutk iz najbolj znanih predstav in se tudi sami preizkusili v vlogi lutkarja. Sledila je lutkovna predstava, ki smo si jo ogledali skupaj z vrtčevskimi otroki. Tako nam kot otrokom je bila predstava zelo všeč in smo jo nagradili z velikim aplavzom. Po predstavi pa smo v lutkovnem gledališču imeli še predstavitev igralčevega dela. Igralec iz predstave nam je zelo dobro opisal, koliko dela je potrebnega, da nastane dobra in kvalitetna lutkovna predstava. Polni novega znanja, ki nam bo lahko v bodočih poklicih koristilo, smo se varno vrnili domov.