V sredo, 19. 4. 2023, se je na Šolskem centru Ptuj odvijalo državno prvenstvo v tehniki prodaje. Tekmovalo je trinajst slovenskih trgovskih šol.

Po uvodnem pozdravu organizatorjev in ravnateljev smo se odpravili v učilnice, kjer so tekmovalci in člani komisije dobili še zadnja navodila o poteku tekmovanja. Nato smo se odpeljali v različne ptujske trgovske centre in obiskali osem trgovin. Tričlanske komisije učiteljev so ocenjevale sprejem kupca, postrežbo, zaključek prodajnega postopka in splošni vtis.

Našo šolo je zastopalo osem dijakov, vodili pa sta jih mentorici Vanja Lužnic in Olga Jeznik. Ob zaključku tekmovanja smo bili presrečni, saj so naša prizadevanja obrodila sadove. Poleg mentoric so z nabiranjem izkušenj tekmovalcem pomagali delodajalci različnih koroških trgovin, v veliko pomoč pa so jim bile tudi učne ure sodelavke Tajde Krevh.

V šestih tekmovalnih področjih smo osvojili štiri srebrna in dve bronasti priznanji.

Področje:                Tekmovalec                     Razred                    Mentorica                 Priznanje

Konfekcija               Ana  Marija Tone           T3                            Olga Jeznik                Srebrno priznanje

Obutev                   Laura Mori                       T3                             Olga Jeznik               Srebrno priznanje

Športna oprema   Maša Grm                       T2                            Vanja Lužnic              Srebrno priznanje

Živila                       Elen Šapek                       T2                            Vanja Lužnic              Srebrno priznanje

Barve in laki          Kaja Šmidhofer                T2                           Vanja Lužnic               Bronasto priznanje

Kozmetika            Pia Šmidhofer                   T2                           Vanja Lužnic              Bronasto priznanje

Na tekmovanju so se naši dijaki ogromno naučili in navdušeni ugotovili, da jim je ta izkušnja prinesla več samozavesti in komunikativnosti, zato že komaj čakajo, da bodo lahko s še več zrelosti in strokovnosti, ki ju prinaša trgovski poklic, naslednje leto presegli te rezultate.

Za dosežene rezultate vsem tekmovalcem iskreno čestitamo!

Zapisala: Olga Jeznik