12. 4. 2018, so se učenci in mentorji trgovskih šol Slovenije zbrali na Srednji šoli Domžale. Po uvodnem kulturnem programu, slavnostnem govoru župana Domžal in ravnatelja šole, so se tekmovalci zbrali v učilnicah, kjer so komisije izžrebale vrstni red nastopa posameznega tekmovalca. Po končanem žrebanju pa smo odšli na mesta tekmovanja. Naši učenci so tekmovali na vseh področjih:

Tekmovalna področja:                               Naša ekipa:

1. konfekcija                                 Tratnik Katja – srebrno priznanje
2. živila                                           Špegel Žan – zlato priznanje
3. kozmetika                                  Štraser Nika – srebrno priznanje
4. veliki gospodinjski aparati       Srebotnik G. Trey – bronasto priznanje
5. mali gospodinjski aparati        Čerče Sindi – 9. mesto
6. obutev                                        Majcen Dejan – zlato priznanje
7. barve in laki                               Zdovc Eva – 9. mesto
8. športna oprema                        Razgoršek Nina 2. mesto – zlato priznanje

Ekipno smo med 17 šolami zasedli zelo dobro 6. mesto, s 3 zlatimi priznanji, 2 srebrnima priznanjema in 1 bronastim priznanjem.
Tekmovalci in mentorji smo se tekmovanja udeležili z velikim veseljem, doživeli pa smo tudi dosti lepega in zanimivega.

Mentorja:
Marta Belič, prof.,