V četrtek, 19. 10. 2017, se je 14 dijakov 3. in 4. letnika programa Predšolska vzgoja udeležilo Vzgojiteljade, vseslovenskega srečanja srednjih strokovnih šol s programom Predšolska vzgoja iz cele Slovenije. Letošnje srečanje je bilo obarvano antropološko. Potekalo je na Šolskem centru Novo Mesto, na Srednji gradbeni, lesarski in vzgojiteljski šoli. Dijaki so se razporedili po številnih delavnicah. Iskali so coprniške izreke, izdelovali coprniške kostume, zaplesali coprniški ples, pripravljali različne coprniške zvarke in izrezovali coprniške buče, se spoznali z različnimi otroškimi igrami, spoznavali zgodovino coprništva na Slovenskem, v glasbenem laboratoriju ustvarjali coprniške zvoke, s pomočjo zemljevida in drugih orientacijskih pripomočkov lovili coprnice po Novem Mestu, izdelali kratko dokumentarno-zabavno animacijo o Rudolfu IV. Habsburškem, spremljali in fotografirali delo po delavnicah ter natisnili slikovito glasilo o Vzgojiteljadi v Rudolfovem 2017. Skupaj smo preživeli zelo pester in zanimiv dan, dijaki pa so razširili tudi svoja poznanstva, saj so se spoznali z vrstniki iz cele Slovenije.

Ogled fotografij