Kje, če ne v programu Predšolska vzgoja, naj bi ob tednu otroka (2. do 8. oktober) zaustavili korak in se spomnili na naše najmlajše, tiste med prvim in šestim letom?

Letos želimo dijakom, učiteljem in obiskovalcem na Muti zaustaviti korak s tridelno razstavo. Prvi del so v vitrini razstavljene punčke iz cunj, t. i. trampe, ki so jih dijaki PV 1 izdelali na obisku zbirke igrač v radeljskem muzeju. Drugi del razstave predstavljajo ročno izdelane pesmarice naših dijakov, tretjega pa otroške knjige, ki so jih za knjižne police v igralnici za štiri leta, kolikor se bodo šolali, posodili dijaki PV 2 in PV 3.

Razstavni kotiček lepša še preproga z ristancem.

Tako se na muški šoli pri takšni razstavi ne ustavi le korak, pač pa obstoji tudi misel na lepoto otroštva.

H. Merkač

Ogled fotografij >>