V četrtek, 25. aprila 2024, se je v Škofji Loki odvijalo 27. državno tekmovanje srednjih lesarskih šol Slovenije.

11 šolskih ekip se je pomerilo v petih disciplinah:

• ročna obdelava lesa,
  • intarzija,
  • AutoCad risanje lesnih vezi
  • družabne igre,
  • odbojka,
  • kros.

Naši dijaki so se zelo izkazali v AutoCad risanju lesnih vezi, ki so pod mentorstvom Damjane Rižnik dosegli 2. mesto. Ekipo pa so sestavljali Luka Irman, Gašper Lagoja, Blaž Polovšak in Boštjan Golob.

Odlično so se odrezali tudi v izdelavi intarzije, pod mentorstvom Milana Strmčnika so osvojili 3. mesto. Tekmoval je Nejc Korat rezerva pa je bil Matic Brelih.

Za našo šolo se je na tekmovanju trudilo 26 dijakov in 5 mentorjev, ki so skupno osvojili odlično 5. mesto.

Zahvaljujemo pa se tudi podjetju Pergola d.o.o. za donacijo majic za vse dijake in navijače ter podjetju Lesoteka d.o.o za finančno pomoč pri izvedbi Lesarijade.

Iskrene čestitke vsem.

Stanko Robnik