V četrtek, 6. 4. 2023, smo na lokaciji Muta priredili srečanje, na katerem smo gostili ravnateljice in vodje vrtcev, svetovalne delavke ter mentorje dijakov programa Predšolska vzgoja na praktičnem usposabljanju.

Po uvodnem nagovoru ravnatelja in nastopu dijakov ter pogostitvi, ki so jo pripravili dijaki gostinskega programa, sta dijakinji predstavili svoje izkušnje na praksi v španskem vrtcu, kamor sta se odpravili v okviru projekta Erasmus+. Sledilo je predavanje ge. Ksenije Poklič, pomočnice ravnateljice iz VVZ Slovenj Gradec, ki je predstavila kakovostno sodelovanje med šolo in vrtci ter pomen delavnic, ki jih izvaja na naši šoli. Ob didaktičnih gradivih dijaki pridobivajo izkušnje v pisanju učno-vzgojnih priprav.

Srečanje je bilo prijetno druženje, prepleteno s koristno izmenjavo mnenj ter izkušenj na temo povezovanja teorije s praktičnim usposabljanjem v vrtcih.

Andreja Breznik, organizatorka PUD za PV