V četrtek, 23. 3. 2023, smo izvedli ŠOLSKO TEKMOVANJE IZ GOSPODARSTVA.Tudi letošnje šolsko leto je tekmovanje potekalo pod okriljem Društva matematikov, fizikov in astronomov Slovenije (DMFA), kar je pomenilo, da so bile tekmovalne pole pripravljene s strani tekmovalne komisije DMFA. Na tekmovanje smo se pripravljali v okviru PIV. Pripravo so dijaki četrtih letnikov razumeli kot pripravo na poklicno maturo (iz strokovnih predmetov) in se je zato udeleževali redno in dokaj v velikem številu. V primerjavi s preteklimi leti se je tako za udeležbo na šolskem tekmovanju odločilo več dijakov. Tekmovalo jih je šestnajst.

Rezultati:

1. MESTO: LUKA STRMČNIK, 4. LETNIK, PROGRAM EKONOMSKI TEHNIK (SSI)

2. MESTO: ZALA LAZNIK, 4. LETNIK, PROGRAM EKONOMSKI TEHNIK (SSI)

3. MESTO: TEJA KOVAČ, 4. LETNIK, PROGRAM EKONOMSKI TEHNIK (SSI)

Najboljše dijake smo prijavili na državno tekmovanje, ki bo 14. aprila 2023, organizirala pa ga bo Ekonomska gimnazija in srednja šola Radovljica.

ČESTITKE VSEM UDELEŽENCEM, seveda pa še posebej  ČESTITKE NAJBOLJŠIM.

Mentorica

Karmen Grudnik, univ. dipl. ekon.