V sredo 20. 04. 2022, smo se dijaki programa Okoljevarstveni tehnik udeležili Državnega srečanja okoljevarstvenikov v Ljubljani. Gostiteljica je bila Srednja geodetska, gradbena in okoljevarstvena šola Ljubljana, ki nas je lepo sprejela in  pripravila tudi dva zanimiva predavanja. Obeležili smo Plečnikovo leto in si na sprehodu po Ljubljani ogledali Plečnikove stvaritve ter ugotavljali, kako okolju prijazno je ustvarjal mojster. V okolici Plečnikovih zgradb je veliko zelenja, zato je pogled na njih pravi raj za oči, še posebej ker je vse to v Ljubljani, kjer smo v mestu vajeni samega betona, a Plečnik je poskrbel tudi za sprostitvene kotičke polne zelenja.

Po ogledu so nas postregli s toplim kosilom v dijaškem domu in za tem je sledil krajši zaključni govor njihovega ravnatelja. Predali so nam simboličen globus, saj smo naslednje šolsko leto gostitelji mi.

Na poti domov smo se ustavili na Trojanah, kjer smo dan zaključili s posladkom.

Dijaki OT1, OT2 in OT4.