Mlade raziskovalke in mentorji naše šole so vsako leto zelo aktivni. Tudi letos sta bili pod budnim mentorstvom Mateje Gorišek in Romana Založnika končani dve odlični raziskovalni nalogi s področja Ekonomije in turizma. Z nalogama so se naše dijakinje predstavile na regijskem srečanju gibanja “Mladi raziskovalci Koroške”, ki je bilo v sredo, 4. 4. 2018, na Gimnaziji Ravne na Koroškem.

Letos je bilo na regijskem srečanju končanih 12 raziskovalnih nalog srednješolcev ter 5 nalog osnovnošolcev. Kot vselej so bile naloge zanimive, inovativne in so pritegnile veliko pozornosti.

Našo šolo so letos zastopale dijakinje razreda GTT4:

1. Sabina Rošer, Ksenija Čegovnik in Nika Merčnik z nalogo K3 – Koroška kulturna krajina ter

2. Brina Vrhovnik in Žana Šumah z nalogo Po poteh sakralnih biserov Koroške.

Naloga K3 – Koroška kulturna krajina je bila predlagana na državno srečanje mladih raziskovalcev Slovenije v Mursko Soboto. Dijakinjam želimo veliko uspeha!

Hkrati pa iskrene čestitke vsem mladim raziskovalcem in raziskovalkam ter mentorjem za uspešno raziskovanje ter velik prispevek raziskovalnemu delu.

Koordinatorica SŠSGM: Lidija Ajtnik, prof.

Ogled fotografij >>