GLASBENA PRAVLJICA

Glasbena pravljica je naš projekt pri izbirnem modulu Glasbeno izražanje. Ko smo v lanskem septembru izbirali temo naše pravljice, smo bili vsi pod strašnim vtisom avgustovskih poplav. Prav zaradi tega smo izbrali zgodbo ustvarjalke Anje Štefan, ki pripoveduje o strašni poplavi, ki je uničila zajčkovo hišico in o njegovih prijateljih, kateri so mu nesebično priskočili na pomoč.

Naš cilj pri projektu je bil nadgraditi teoretična in praktična znanja, ki smo jih v okviru modula Ustvarjalno izražanje pridobili skozi vsa leta. Bogatili smo izkušnje, razvijali natančnost, kreativnost, samostojnost, izvirnost in kritičnost. V glasbeni pravljici smo združili petje, glasbila, samostojno ustvarjanje melodij, zapisovanje partitur, glasbeno didaktične igre in improvizacijo.

V delo smo bili vključeni prav vsi dijaki, postali smo še bolj povezani, ko je bilo težko, smo si medsebojno pomagali in projekt nam je postajal pravi izziv.

S trdim delom, vztrajnostjo in našo ustvarjalnostjo smo bili z rezultatom še kako zadovoljni.

Glasbeno pravljico smo predstavili vsem dijakom iz prvega, drugega in tretjega letnika Predšolske vzgoje. Odzvali smo se tudi vabilu na »Bralni dan« OŠ Podgorje, kjer smo poleg izvedbe pravljice v kulturnem domu za otroke iz vrtca in učence od prvega do četrtega razreda OŠ, pripravili tudi delavnice na to temo.

Z veseljem pa pričakujemo tudi obisk dvojezičnega vrtca in šole v Globasnici na avstrijskem Koroškem, kjer bomo glasbeno pravljico ponovno izvedli.

Dijaki PV4 ter mentorici Berta Komprej in Petra Straunik