Tretji petek v mesecu novembru je dan, ki ga je vlada Republike Slovenije razglasila za DAN SLOVENSKE HRANE. Na Srednji šoli Slovenj Gradec in Muta smo dan obeležili s kratko prireditvijo in pogostitvijo. Za zajtrk smo imeli kruh, maslo in med.

Med je bil tisočletja edino sladilo, hkrati pa je veljal za  vsestranski in čudežni lek za najrazličnejše bolezni in težave. Zaradi dragocenih hranilnih vrednosti je skozi leta postal simbol naravne prehrane.

Dijakinje PV4 so zaplesale čebelji ples, s pesmijo čebelica Maja pa smo se preselili v otroški svet v deželico tam nekje. Zapeli so nam dijaki PV1, PV2 in OT3 ob glasbeni spremljavi Aneja in Luke. Za vse čebelarje in za vse, ki cenimo njihovo delo, smo vsi prisotni zapeli pesem Čebelar. Na harmoniki sta se predstavili Blažka in Maja iz PV2.

Bilo nam je lepo.

Andreja Preglav Verdinek