Teden otroka

1. 10.–7. 10. 2022

„Nikdar več ne bo tako kot včeraj, tujci nam prekrižajo poti,

a pr’jatli v srcu so za zmeraj, nikdar ne zabrišemo sledi.“

Čuki, Zgodba o prijateljstvu

Podatki TOM telefona kažejo, da je prijateljstvo nekaj, po čemer mladi najbolj hrepenijo, da se imajo dobro s sovrstnikom in mu lahko zaupajo.  V Tednu otroka se osredotočamo na pomen povezanosti, druženja, prijateljstva, pogovarjanja v živo, skupnih dogodivščin, sproščenosti, zabave in igre.

V času epidemije Covid-19 smo bili v mehurčkih. Nismo se mogli družiti s sovrstniki, zato zdaj cenimo ves čas, ki ga preživljamo skupaj. Tudi ko bomo odšli vsak svojo pot, se bomo radi spominjali brezskrbnih dni, ki smo jih preživljali s sovrstniki.

Razstavo ob Tednu otroka in besedilo smo pripravili: dijaki PV3 z mentorico Alenko Rapuc. Zahvaljujemo se kmetiji Zaberčnik iz Črneč, ki nam je podarila koruzno slamo, iz katere smo zgradili hišico.

Fotografija: Marinka Dretnik, Alja Kotnik